Προγνωστικά 13/8

Posted on Updated on

Επαναληπτικοί αγώνες για τα προκριματικά Τσάμπιονς Λιγκ, με ελληνικό ενδιαφέρον. Ακολουθούν οι εκτιμήσεις μας.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ-ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ)
Υπάρχει η αίσθηση ότι κάτι πολύ καλό γίνεται στις τάξεις της Μπριζ (νέος και ικανός τεχνικός, αυξημένο μπάτζετ). Μπορεί να κάνει και δεύτερη νίκη στην Ουκρανία (1-0 το α’ ματς). Πάμε με το διπλό στο 3.20 από τον Stoiximan.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΜΠΑΣΑΚΣΕΧΙΡ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ)
Αποστολή εξετελέσθη και με το παραπάνω για τον Ολυμπιακό. Στο πρώτο ημίχρονο είχε κατά κανόνα παθητικό ρόλο, αλλά και υπομονή στο παιχνίδι του, περιόρισε τους κινδύνους. Μάλιστα, στην επανάληψη προηγήθηκε στο 53′ με τον Μασούρα, έπειτα από την ωραία ενέργεια του Βαλμπουενά. Οι Τούρκοι μπορούν να πετύχουν γκολ, αφού είναι επικίνδυνοι στα εκτός έδρας ματς. Ποντάρουμε στο g/g του 1.85 από τον Stoiximan.

ΑΓΙΑΞ-ΠΑΟΚ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ)
Ο Άγιαξ είναι φαβορί για πρόκριση στον επόμενο γύρο, αλλά η μαχητικό του ΠΑΟΚ είναι ενδιαφέρον. Αξίζει το σημείο του Χ ημιχρόνου στο 2.75 από τον Stoiximan.